Zalety automatyzacji przemysłu produkcyjnego

Zautomatyzowane maszyny produkcyjne już dawno przestały uchodzić za kosztowną ciekawostkę. Nowoczesne układy, ze zintegrowanymi napędami liniowymi, pozwalają na znacznie szybszą produkcję, przy jednoczesnym wprowadzaniu licznych oszczędności. Współczesny przemysł to również zwiększona precyzja produkowanych elementów, nieosiągalna nawet dla najsprawniejszych ludzkich rąk. Usprawnieniu ulega tu również ogólna funkcjonalność zakładu, ponieważ system wentylacji i pozostałe maszyny zostały tu zintegrowane w jedno, spójne środowisko. Automatyzacja jest procesem w stu procentach ekologicznym, zaś jego stopniowe wprowadzanie do kolejnych firm pozwoli ludzkości na pogodzenie zapotrzebowania na rozwój technologiczny i zwiększoną produkcję z poprawą stanu naszej planety.


Zaawansowane systemy sterowania

Aby roboty produkcyjne i rozładunkowe mogły pełnić swoją rolę, konieczne jest wprowadzenie do ich systemu odpowiedniej konfiguracji. Dzięki intuicyjnym systemom sterowania, oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze, zaś jego rejestry zapobiegają każdorazowemu wprowadzaniu tych samych szablonów cięcia czy też prędkości maszyn rozładunkowych. Elastyczność tego typu systemów umożliwia jednocześnie dodawanie kolejnych urządzeń, co czyni rozwiązania zautomatyzowane znakomitym wyborem dla firm, nastawionych na ciągły rozwój. Obsługa zdalna systemów wentylacji skraca również wszelkie rutynowe procedury, pozwalając skupić się na najistotniejszych procesach.

Nowoczesne napędy liniowe

Chociaż wydawać by się mogło, że nowatorskie rozwiązania są na ogół słabsze od sprawdzonych, prostych technologii, współczesne układy liniowe są zaprzeczeniem tej reguły. Zintegrowane z nimi napędy liniowe to przede wszystkim skrócony czas instalacji oraz uruchomienia, a także mniejsza ilość zajmowanego miejsca oraz redukcja okablowania. Dzięki funkcji Safe Torque Off, napęd zabezpiecza również maszynę przed nieumyślnym uruchomieniem, chroniąc tym samym operatora. W połączeniu z wygodnymi systemami sterowania, rozwiązanie to czyni pracę szybszą i bezpieczniejszą, pozwalając tym samym na zwiększenie produktywności zakładu.

Rekomendowane artykuły