Czy odpowiednie zabezpieczenie sprzętów elektrycznych przed uszkodzeniem musi być trudne?

wyłącznik terminczny silnika

W dzisiejszych czasach, optymalna praca urządzeń elektrycznych jest niezwykle istotna. Potencjometry do falowników i inne tego typu sprzęty od lat usprawniają działanie silników, gwarantując tym samym stały poziom codziennej wydajności. Nie da się bowiem ukryć, że rola samego pracownika już od dawna uległa znacznej zmianie, zastępując bezpośrednie wykonywanie podstawowych procedur kontrolą nad prawidłowością pracy maszyn. Wraz z rozwojem technologii przemysłowych, na czele z automatyką, wielu przedsiębiorców zaczęło się jednak zastanawiać, czy tego typu rozwiązania faktycznie są opłacalne. Nowoczesne wyłączniki termiczne silników znacząco odbiegają bowiem od technologii, do których przywykliśmy lata temu. Z tego też powodu, w niniejszym artykule skupimy się na temacie przystępności tego typu rozwiązań, zapewniających bezpieczną pracę firmowych maszyn.

 

 

Korytka kablowe – optymalna ochrona przewodów

 

Zabezpieczenie kabli to kwestia, uchodząca za absolutną podstawę. Pozostawione luzem przewody są bowiem narażone na deptanie, a nierzadko nawet przejeżdżanie po nich wózkami widłowymi. Z tego też powodu, już podczas samej budowy lub modernizacji obiektu, zaleca się sięgnięcie po odpowiednio dobrane korytka kablowe. Te proste akcesoria nie tylko ukrywają nieestetyczne przewody, ale również zapewniają im optymalną ochronę. Na rynku dostępne są także modele, zapewniające właściwe chłodzenie kabli, a także ewentualną rozbudowę instalacji. Co więcej, cena koryt jest niezwykle przystępna, szczególnie w zestawieniu z kosztami ewentualnych napraw oraz stratami finansowymi, spowodowanymi zastojami.

 

 

Wyłączniki termiczne silników

 

Silniki to niezwykle istotny element praktycznie każdej maszyny, wykorzystywanej we współczesnym przemyśle. Wyposażone w potencjometry do falowników, usprawniające ich działanie, zapewniają one bowiem prawidłową pracę robotów produkcyjnych tudzież maszyn sortujących. Należy jednak pamiętać, że podczas eksploatacji, napędy są narażone zarówno na zwarcia, jak i przeciążenia. Z tego też powodu, zaleca się stosowanie wyłączników termicznych silników, przeznaczonych zarówno do sterowania pracą napędu, jak i jego ochrony. Wyłączniki te odznaczają się przy tym znakomitą wszechstronnością, pozwalającą na wykorzystanie ich w wielu gałęziach przemysłu. Przykładem niezawodnych urządzeń tego typu są tu chociażby modele TeSys Deca GV2, opracowane przez uznaną markę Schneider Electric.

Rekomendowane artykuły