Z jakich sprzętów i osprzętów powinno korzystać nowoczesne przedsiębiorstwo?

przekaźnik czasowy

Pojęcie nowoczesnego przemysłu, nazywanego również Przemysłem 4.0, coraz częściej gości w słownikach polskich właścicieli firm. Wszyscy zauważamy bowiem rosnącą przystępność nowatorskich, inteligentnych technologii, usprawniających funkcjonowanie zakładu i zwiększających tym samym naszą konkurencyjność rynkową. Nie dziwi więc fakt, że modernizacja obiektów przemysłowych obejmuje nie tylko zakup dodatkowych gniazd Ethernet, ale również poszerzenie dotychczasowego wyposażenia o zaawansowane, modułowe sprzęty. To właśnie tego typu architektura urządzeń sprawia bowiem, że późniejsza rozbudowa staje się procesem znacznie prostszym. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy, dlaczego stawianie na przekaźniki czasowe i tym podobne sprzęty naprawdę się opłaca.

 

 

Gniazda natynkowe zewnętrzne i nie tylko

 

Osprzęty, takie jak gniazda natynkowe zewnętrzne, znajdują zastosowanie w szerokiej gamie obiektów, zapewniając optymalne zasilanie sprzętów nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Planując modernizację budynku, przedsiębiorca powinien stawiać tu wyłącznie na modele dedykowane, wyposażone zarówno w ochronne przesłony, jak i wysokiej klasy uszczelnienia obudowy. Coraz popularniejszą praktyką pośród polskich firm staje się również montaż ładowarek samochodowych. Umożliwią nam one bowiem poprawę wizerunku przedsiębiorstwa w oczach klientów oraz partnerów biznesowych, a także pozwolą na stopniową wymianę dotychczasowych wozów służbowych na elektryczne.

 

 

Modułowe przekaźniki czasowe

 

Przekaźnik czasowy, nazywany również timerem, to niezwykle przydatne urządzenie, przeznaczone do opóźniania załączenia i wyłączenia obwodów wyjściowych, zależnie od ustalonych przerw oraz odstępów czasu pracy. Z tego też powodu, jest on wykorzystywany w ogrzewaniu, wentylacji czy też szafach sterowniczych. Przykładem niezawodnych urządzeń tego typu są tu chociażby timery Zelio, opracowane przez firmę Schneider Electric – renomowanego dostawcy gniazd Ethernet, rozdzielnic i innych rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o nowoczesnych firmach.

Rekomendowane artykuły