Gdzie sprawdzają się kolumny świetlne?

Bez urządzeń, które sygnalizują różnorodne zagrożenie niebezpieczeństwo lub informują o możliwości niebezpieczeństwa, nie można sobie wyobrazić tak naprawdę funkcjonowania różnorodnych firm, przedsiębiorstw logistycznych, a także codziennego życia. Sygnalizacja świetlna jest bowiem takim urządzeniem, który możemy spotkać na każdej niemalże ulicy. Kolumny świetlne, czy inaczej kolumny sygnalizujące, należą właśnie do takiego typu sprzętu. Gdzie sprawdzają się tego typu kolumny świetlne? Jakie można wyróżnić sygnały? Z czego składa się budowa kolumny sygnalizacyjnej?

 

Kolumny sygnalizacyjne – zastosowanie

 

Kolumny świetlne spotykamy przede wszystkim na ulicy, a także na różnorodnych halach produkcyjnych. Możemy także zobaczyć tego typu urządzenia na terenie różnorodnych przedsiębiorstw, gdzie może dojść do potencjalnego zagrożenia. Kolumny te informują o niebezpieczeństwie, na przykład zwracają uwagę, aby zatrzymać się, zwolnić, uważać na dziury powierzchni itp.

 

Sygnały

 

Rozróżniamy sygnały naturalne, do których należy na przykład odgłos pracy silnika, wibracje maszyny lub iskrzenie szczotek węglowych. Kolejną grupą sygnałów są oczywiście te sztuczne, należą do nich na przykład dźwięki dzwonka do drzwi oraz czujnika przeciwpożarowego, różnorodne sygnały dźwiękowe i wizualne. Każde z tych sygnałów może zaliczać się do potencjalnego zagrożenia.

Budowa kolumny świetlnej

 

Na kolumnę świetną składają się przede wszystkim moduły świetne, czyli wizualne, które wyposażone są w żarówki lub diody LED. Zazwyczaj jest to migające lub błyskające światło w kolorze czerwonym. Jeśli chodzi o sygnalizację świetlną, tutaj możemy spotkać aż trzy kolory.

Ponadto kolumna świetlna składa się z sieci ASi, która to jest stworzona z modułów podległych oraz  zarządcy tzw. mastera. Moduły podległe pobierają i wymieniają dane z czujników binarnych, urządzeń wejściowych i wyjściowych. Zarządca, czyli master pobiera informacje z sieci nadrzędnej.

Ponadto sygnalizator składa się z zasilaczów, kabli i innych podłączeń. Jeśli szukacie odpowiednich kolumn świetlnych, warto zajrzeć na stronę: https://www.se.com/pl/pl/,  tam z pewnością znajdziecie wysokojakościowe produkty.

Rekomendowane artykuły