Skuteczne technologie elektroenergetyczne dla przedsiębiorstw

Niezawodne zabezpieczenie nadprądowe tudzież obniżenie opłat za energię to kwestie, których nie powinna bagatelizować żadna firma. Energia elektryczna jest bowiem niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno instalacji, jak i podłączonych do niej maszyn. Znalezienie równowagi między sprawną eksploatacją a optymalizacją kosztów stanowi więc klucz do znacznego zwiększenia przychodów. Odpowiednia kompensacja mocy biernej oraz instalacja sprawdzonych, nowoczesnych urządzeń są jednak kwestiami, z którymi osoby nieobeznane mogą mieć spore problemy. Z tego też powodu, w niniejszym artykule przybliżymy temat rozwiązań elektroenergetycznych, o których powinien pamiętać każdy przedsiębiorca.

Kompensacja mocy biernej

W ogólnym założeniu, kompensacja mocy biernej to praktyka, pozwalająca na obniżenie miesięcznych opłat za energię, poprzez wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych filtrów aktywnych. Zainstalowane filtry kompensują moc bierną bezstopniowo, eliminując wyższe harmoniczne. Rozwiązanie to jest szczególnie zalecane w przypadku firm, korzystających na co dzień z silników, agregatów chłodniczych, zgrzewarek czy też wtryskiwarek. Szeroka gama filtrów, oferowanych przez wiodących producentów, pozwala na sprawne wprowadzenie ich do środowiska firmy, bez zakłócania pracy przekaźników elektronicznych i innych urządzeń. Decydując się na tego typu rozwiązanie, należy pamiętać, aby dostosować zakupiony sprzęt do eksploatowanej instalacji. Renomowani producenci filtrów oferują przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wnikliwej analizy, poprzedzającej montaż.

Niezawodne zabezpieczenie nadprądowe i przeciwprzepięciowe

Każda firma, stawiająca na bezawaryjność instalacji elektrycznej, nie powinna zapominać o montażu nowoczesnych przekaźników elektronicznych. Urządzenia te odznaczają się szeroką gamą zastosowań, od systemów sterowania, po układy maszyn przemysłowych. Rolą przekaźnika jest otwieranie i zamykanie obwodu elektrycznego, mające na celu ochronę przed przepięciami, zwarciem lub błędami w łączeniu. Warto również pomyśleć nad zakupem nowoczesnego zabezpieczenia nadprądowego. Te kompaktowe urządzenia odznaczają się bowiem skuteczną ochroną przed przeciążeniem, a także funkcją pomiarową i raportującą. Przykładem jest tu chociażby seria PowerLogic, opracowana przez wiodącą firmę Schneider Electric.

Rekomendowane artykuły