Stacje ładujące do samochodów elektrycznych – dlaczego warto w nie zainwestować?

Według generalnych szacunków, w ciągu następnych trzydziestu lat, na polskich drogach dominować będą samochody, zasilane energią elektryczną. Popularność hybryd i wozów w stu procentach elektrycznych idzie bowiem w parze z troską o środowisko, wypierając tym samym tradycyjne diesle. Z tego też powodu, każdy właściciel hotelu, biurowca lub hali powinien zastanowić się nad zakupem nowoczesnych ładowarek samochodowych. Urządzenia te stanowią bowiem standard w krajach Zachodu, umożliwiając bezproblemowe uzupełnienie poziomu baterii w zaparkowanych autach. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.


Funkcjonalność ładowarek samochodowych do wozów elektrycznych

Nowoczesne urządzenia tego typu, jak chociażby popularne stacje ładujące EVlink, to przede wszystkim ogromna przystępność. Zależnie od potrzeb obiektu, możemy tu bowiem zdecydować się na zakup złożonego systemu 50 stacji ładujących, lub postawić na kompaktowe ładowarki ścienne. To drugie rozwiązanie cieszy się również ogromną popularnością w budynkach mieszkalnych, których właściciele już zdecydowali się na przejście na ekologiczną formę transportu. Ładowarki do aut elektrycznych to także solidna, metalowa obudowa, chroniąca podzespoły przed intensywnymi opadami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na swój nowoczesny charakter, urządzenie może dodatkowo pełnić rolę promocyjną, po umieszczeniu na nim loga firmy.

Ładowarki samochodowe, dzięki możliwości montażu w praktycznie dowolnym miejscu, są przy tym znacznie przystępniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjne stacje benzynowe. Zaparkowany wóz można bowiem zacząć ładować zaraz po powrocie do domu lub dotarciu na miejsce pracy. Właściciele większych obiektów mogą również zarządzać zainstalowanymi ładowarkami za pomocą dedykowanego systemu EMS. Umożliwia on monitoring pracy każdego z urządzeń, dając tym samym gwarancję, że wewnątrz każdej metalowej obudowy działać będzie w pełni gotowy układ. Systemy do obsługi stacji ładujących to także możliwość utworzenia grup oraz pełna kontrola nad dostępnością mocy w poszczególnych punktach.

Rekomendowane artykuły