Jak sprawić, by obiekt przemysłowy stał się bezpieczny dla pracowników i sprzętu elektrycznego?

listwy przeciwprzepięciowe

Bezpieczne miejsce pracy to podstawa każdego przemysłu. Dotyczy to w szczególności obiektów, wykorzystujących bogaty park maszynowy, oparty na szerokiej gamie zaawansowanych maszyn. Wymagana jest tu bowiem dobra widoczność o każdej porze dnia, a także zapewnienie urządzeniom należytej ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To właśnie z tego powodu, każdy duży obiekt przemysłowy powinien być wyposażony w nowoczesne przyciski oraz sprzęty o szczelnych obudowach, wykonanych z najwyższej klasy materiałów. Nie inaczej jest też w przypadku biurowców – zarówno przestrzenie biurowe, jak i serwerownie wymagają użycia odpowiednich zabezpieczeń, na czele z listwami przeciwprzepięciowymi. Oto, co należy wiedzieć na ten temat.

 

 

Inteligentne rozdzielnice RMU i inne istotne sprzęty

 

Zarówno zakłady chemiczne, jak i produkcyjne wymagają zapewnienia im optymalnego zasilania. Niestety, ze względu na trudne warunki, panujące w takich miejscach, montaż standardowych urządzeń elektrycznych nie jest w nich możliwy. Zamiast konwencjonalnych modeli, powinniśmy więc sięgać tu po zaawansowane rozwiązania, jak chociażby inteligentne rozdzielnice RMU, oferowane przez markę Schneider Electric. Oprócz wytrzymałej konstrukcji, urządzenia te zapewniają możliwość integracji z zewnętrznym terminalem RTU oraz czujnikami, monitorującymi stan ich pracy. Nie należy zapominać także o przyciskach, przeznaczonych do sterowania bramami garażowymi lub maszynami. Elementy te powinny być trwałe i wyposażone w podświetlenie. W przypadku większych przestrzeni roboczych, warto postawić tu na modele bezprzewodowe.

 

 

Listwy przeciwprzepięciowe

 

Nagły skok napięcia to problem tak samo poważny, co bardzo powszechny. Przynajmniej dwa razy w roku, możemy bowiem doświadczyć awarii, w wyniku której dochodzi do tymczasowego odcięcia zasilania. W wyniku takich zaburzeń w dostawie energii, sprzęty, jak chociażby drukarki, komputery lub serwery, mogą ulec zniszczeniu. Z tego też powodu, każdy biurowiec powinien zostać wyposażony w listwy przeciwprzepięciowe, chroniące urządzenia przed skokami napięcia. W ofercie firmy Schneider Electric znajdziemy zróżnicowane ich modele, odznaczające się znakomitą efektywnością w sytuacjach awaryjnych.

Rekomendowane artykuły