Jak dostosować przestrzeń biurową do potrzeb pracowników?

przestrzeń biurowa pracownika

Praca biurowa uchodzi obecnie za jedną z najpowszechniejszych czynności, wykonywanych przez osoby, zatrudnione w rozmaitych firmach. Obsługa klienta, monitoring sieci, programowanie, marketing – wszystko to sprowadza się do wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera. Z tego też powodu, obecność nowoczesnych gniazd RJ45 i innych tego typu rozwiązań jest w przestrzeni biurowej kwestią absolutnie kluczową. Na szczęście, współczesny rynek otwiera przed pracodawcami szeroki wachlarz dostępnych opcji, od inteligentnych łączników światła, po niezawodne listwy, zapobiegające uszkodzeniom podłączonych do nich sprzętów. W niniejszym artykule opowiemy o przykładowych rozwiązaniach, które powinny znaleźć się na terenie każdego nowoczesnego biura.

 

 

Gniazda RJ45 i inne istotne osprzęty naścienne

 

Osprzęty elektroinstalacyjne to kwestia, którą powinniśmy brać pod uwagę jeszcze podczas sporządzania projektu instalacji. To właśnie od ich rodzaju oraz rozmieszczenia zależeć bowiem będzie komfort pracowników. Przykładem są tu chociażby gniazda RJ45, umożliwiające zarówno podłączenie sprzętu do internetu, jak i tworzenie sieci. Renomowani producenci coraz częściej dodają je do serii swoich osprzętów, pozwalając na pogodzenie montażu gniazda komputerowego z estetyką pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są tu także inteligentne łączniki, pozwalające na włączanie światła po wykryciu ruchu. Urządzenia te znakomicie sprawdzą się w wszelkich przejściach, ograniczając zużycie prądu przez oświetlenie.

 

 

Zabezpieczenie sprzętów za pomocą listew uziemiających

 

Listwa uziemiająca to niezwykle przystępne, a zarazem skuteczne rozwiązanie, wykorzystywane w firmowych serwerowniach. Przytwierdzona do tylnej części szafy rack, zapewnia ona optymalne uziemienie przewodów, stanowiąc tym samym efektywną alternatywę dla dławików kablowych EMC. Akcesorium to odznacza się także prostym i szybkim montażem, a także dużą powierzchnią styku pomiędzy ekranem kabla a obudową, co ma szczególne znaczenie w przypadku powierzchni, pokrytych powłokami przewodzącymi. Listwy tego typu znajdziemy w ofercie uznanych producentów sprzętów elektrycznych, jak chociażby firmy Schneider Electric.

Rekomendowane artykuły